Elektronik Sigara ve Likit Rehberi

Elf Bar BC5000 İnceleme

Elf bar BC5000 Puff bar

Elf Bar BC5000 İncelemesi

Bir çok kişiye göre en iyi puff barlardan biri olan Elf bar BC5000 küçük ve güçlü yapısı, nefis lezzetleri, likit kapasitesi, şık tasarımı ve bol aroma seçeneği ile ciddi bir çalışma sonucu üretildiği anlaşılan klas bir ürün.

50mg 30mg ve nikotinsiz seçenekleri mevcut olsa da ülkemizde bunlara her zamane erişmek mümkün olmuyor. Elf Bar BC5000 fabrika çıkışından 45 farklı aroma seçeneği sunuyor. Ama işte malum şartlardan dolayı biz yine bunların kısıtlı bir kısmına erişebiliyoruz. Yani ana tedarikçinin hangisi çok satılır diye düşünerek getirebildiklerine.  Bu küçük dev 13ml likit kapasitesine sahip bu da kullanım ömrünü ciddi derecede uzun kılıyor.

Elf Bar’da gerçekten 5000 puff çekim yapılabilir mi?

Bunu kimse kesin olarak söyleyemez. Ama 13ml likit kapasitesine bakınca doğru bir kullanımla bu sayıya ulaşılabileceğini düşünüyorum. Buharlı tren gibi her yeri buhara boğan bir kullanıcı için beş bin sayısını görmek elbette imkansız. Bence bu sayıyı ancak sigara gibi kullanan kişiler görebilir. Yani MTL içim yaparsak beş bin sayısını görebiliriz. Yani ne kadar çok buhar çıkararak içersek o kadar çabuk bitiririz. Bu biraz da arabalardaki yakıt işine benziyor. Bir depo ile kaç km gidiyorsun sorusunun cevabı en az yakıt tüketimi ile hesaplanarak cevaplanır. Misal 90km hız ile giden sedan bir dizel araba bir depo ile ortalama 900km yol yapar. Ancak bu arkadaşımız 130km hız ile giderse bir depo ile 700km gidebilir. Daha da hızlandıkça gidebildiği toplam mesafe kısalır. Biz de ne kadar çok buhar çıkarırsak o kadar puff bar ömrü kısa olur.

Elf Bar BC5000 kompakt yapısı ve büyüleyici tasarımı ile küçük bir cihazdır.

Eskilerden Eleaf Icare tarzı bir yapısı var. Karemsi ama yuvarlatılmış köşelere sahip. Aslında böyle parlak gösterişli elektronik sigaraları sevmiyorum. Fakat bu cihazda sert plastikten yapılan ve parlak renklerden oluşan dış kaplama sanki içindeki aromaları yansıtıyor da insanın iştahını açıyor. Bu açıdan renlerini de sevdim.

Puff bar aslında bizim çoğu elektronik sigaraya göre bile çok fazla likit barındırmasına rağmen küçük bir yer kaplıyor. Boyutları sadece 79 mm x 41 mm x 19 mm. Bundan çok daha az likit kapasitesi olan tankları, cihazları falan göz önünde bulundurunca yapılan iş gerçekten gayet iyi. Neredeyse bir Aromamizer RDTA kadar alan kaplıyor desek yeridir.

Elf Bar BC5000’ı kullanmaya başlamak için yapmanız gereken saedece ambalajından çıkarıp çekmek. Şarj bittiğinde bir telefon gibi şarj edip yolunuza devam edebilirsiniz. Hava ayarı, Watt ayarı, likit akış ayarı falan gibi şeyler de olmadığından her şeyi nefes gücüyle belirlersiniz. Bu da oldukça basit bir kullanım demek. Sarj için type-c gerekeceğini de unutmayalım.

Elf Bar BC5000 ile çekim yaptığımızda hafif bir tıslama sesi duyuyoruz ki bu da iç kısımda da iyi bir işçilik çıkarıldığını gösteriyor. Çatırtılar çuturtular yok. Hafif sessiz sayılabilecek bir içim sunuyor. Bazı atomizerlerimizin starwars robotları veya inhale cihazları gibi ses çıkardığını düşününce bu kısmı da gerçekten başarılı.

İşin en ilginç yanlarından biri de şu ki çift sarımlı olmasına rağmen bu puff bar bize hem MTL hem DL kullanım olanağı tanıyor. Biraz zorlayıp zincirleme çekim yaptığımda bile kuru puff ile karşılaşmadım. Tabi nikotin bana fazla geldiğinden çok da fazla çekebildiğimi söyleyemeyeceğim. Burda dikkat etmeniz gereken işte bu kısım. Nikotin oranı yüksek bir Elf Bar aldıysanız çok hızlı üst üste ve fazla çekimler yapıp kendinizi boşu boşuna nikotine boğmayın. Her neyse bu sık çekimlerde bile lezzetini bozmamış olması bir artı daha yazdı Elf Bar BC5000 hanesine.

Evet sunduğu aroma performası ve tat skalası gayet iyi. Meyveler, şekerler, içecekler ve kokteyller, nane ve buzlu tatlar ve hatta bir de tütün aroması var.  Çoğu aroma meyvelerden ve karışımlardan oluşuyor. Ama bazı tekil tatlar da mevcut diyebiliriz. Zaten tekil tatların çabuk bayacağını da unutmamak lazım. Tat konusunda bolca buzlu aroma seçeneğini sunmuş olmaları biraz ilginç geldi bana. Bu aslında puff barlarda sıkça gördüğümüz bir durum. Ben açıkçası buzlu olmayan ürünleri tavsiye ediyorum.

Her ne kadar aroma seçiminin kişinin kendi damak tadı ile alakalı olduğunu düşünüyor olsam da çokça sorulduğu için buraya da girmek sitedim. Bu cihazı deneyen kullanan arkadaşlardan, eşden dosttan ve kendi içtiklerimden yola çıktığımda tropikal tatların daha iyi olduğu kanaatine vardım. Pina colada ve ananas lezzetleri gerçekten gayet başarılıydı. Bazıları sanki o meyvenin suyunu gerçekten lıkır lıkır içiyor hissiyatı vermeyi bile başarıyor.

Elf Bar BC5000 Çilek Pina Colada

Ananas, hindistan cevizi ve alttan gelen buz aromasıyla sanki serinletici bir kokteyl içer gibi. Bunun yanında ana eksende olan çilek aromasıda işin içine girince bildiğin meyve suyu kıvamına geliyor. Ama öyle marketten aldıklarımız gibi değil, biri bizim için meyveleri sıkmış da buz atıp bardakta getirmiş gibi. ( 8/10 PUAN)

Elf Bar BC5000 Çilek Kreması

Çilek sevdiğimden mi nedir bu da favorim oldu. Aslında basit bir karışım ama işte kremalarla çileğin karşı konulmaz bir uyumu söz konusu. Yumuşak ve aromatik ve tatlı bir içim sunuyor. (8.5/10 PUAN)

Elf Bar BC5000 Şeftali Mango

Mango da oldum olası sevdiğim bir likit aroması hele böyle yanında tatlı bir meyve ile sunulunca daha da iyi oluyor. Şeftaliyi Bursa’dan mı almışlar bilemiyorum ama nefis bi karışım olmuş başarılı. (9/10 PUAN)

Elf Bar BC5000 Karpuz Kavun

Yani karpuz ve kavun çok da bir şey söylemeye gerek yok sanki. Bu tatları sevenler için oldukça başarılı. Tek bir kavun aroması olmadığını da düşünüyorum. Sanki iki kavun bir karpuz bir de buz desek tam olacak. (7/10 PUAN ama kavun seviyorsanız 10/10)

Elf Bar BC5000 Ananas Hindistan Cevizi Buz

Ya bunda bu kadar buza ne gerek vardı dedim gerçekten. Aslında çok iyi bir karışım ananası ve hindistan cevizi gayet dengeli bir tropikal içecek. Ama işte öyle bir buz var ki ya da bana göre fazla bilemiyorum çok geldi. Buz sevenler için çok iyi bir seçenek olabilir ama bana göre değildi. (6/10 PUAN Buz sevenlere 9/10)

Şimdi gelelim şarj konusuna. Cihazın likit ömrü bitene kadar 3 kez falan şarj etmeniz gerekecek. Abartılmamış bir kullanımla 1 şarj 1 günü çıkarabilir. Ama fosur fosur kullanırsanız günün ortasında yeniden şarj ister. Bu cihazın toplam ömrünün de doğru bir kullanım ile 4-5 gün olacağını düşünüyorum ki gayet başarılı.

Artıları / Eksileri

Ufak boyutu ve tutma hissi, bol lezzetli olması, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla aroma sunması, görece uzun bir performans, her zaman aynı tadı sunabilmesi, kaliteli bir çekime sahip olması ve 13ml likit haznesi ile şarj edilebilir olması artıları. Eksi olarak fiyat desem yeterli. Bunun dışında puff barlara çokta sıcak bakmadığım için puff bar olmasın a bir eksi benim için 🙂 Ama hakkını yemeyelim gerçek bir lezzet bombası.

Sonuç olarak güzel bir puff bar almak istiyorsanız Elf Bar BC 5000 tam da size göre olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir