Elektronik Sigara ve Likit Rehberi

En İyi 12 Elf Bar Aroması 2023

Elf Bar Tavsiye

En İyi 12 Elf Bar Aroması 2023

Son dönemde giderek popülerliği artan tek kullanımlık elektronik sigara cihazları yani bilinen adıyla puff bar üreten çok sayıda marka arasında Elf Bar kendi ismiyle aranan cihazlar arasına girdi ve en çok aranan ürünlerden biri oldu.

Çoğu kişi için, tek kullanımlık puff barları uzun zamandır elektronik sigara kullananlara bile sorsak muhtemelen akıllarına gelen ilk isim Elf Bar olur.

Nedenini anlamak aslında çok basit. Elf Bar, diğer markalara nazaran kullandığı coil yapısıyla diğerlerinden çok daha iyi aroma verebiliyor. Ve bunu yaparken ince tasarımından da bir şey kaybetmemiş.

Elf Bar tek kullanımlık elektronik sigaralar, yumuşak bir boğaz vurumu ve daha tatlı, daha lezzetli aromalara sahip olmasına rağmen diğer bazı tek kullanımlık ürünlerde olduğu gibi aşırı Sukraloz tadı vermez. Yani yapış yapış bir içimi yoktur. Yeniden kurulum yapma, yeniden doldurma veya coil değişiklikleri olmadan, elektronik sigaraya geçiş yapmak isteyenlere kolaylık sağlayan puff barlar açısından Elf Bar bir devrim yaptı diyebiliriz.

Elf Bar serisi ayrıca meyveden şekerlemelere ve değişik içeceklere kadar 40’tan fazla farklı aroma seçeneği sunar ve her yeni pakette aynı lezzeti bulursunuz.

Denenmesi gereken bu kadar çok seçenek olunca hangisini almamız gerektiğine karar vermek zor olabilir. Bu nedenle, özellikle yabancı forumlardan ve çevremde kullanmış olanlardan edindiğim izlenimler ile kendi denemelerimi harmanlayarak kendimce bir en güzel tatlar listesi çıkarmaya çalıştım.

En İyi Elf Bar Aromaları

Peach Mango Watermelon: 

Şeftali Mango ve Karpuzdan oluşan bu lezzet bol tatlılık verirken aynı zamanda karpuzdan gelen bir hafif ferahlığa da sahip. Sululuğu da buradan geliyor. Tatlılıktan baymayan hafif refah şekerli meyveler.

Red Mojito: 

Kırmızı meyveli mojito olarak tariflenen bu aroma ise aslında ferahlık üzerine kurulu. Mojitodan gelen serinlik ve freshlik kırmızı meyvelerin getirdiği canlı ve hafif tatlı aromayla daha da güzel olmuş. Bol mentol olmadan ferahlık arayanlar için birebir.

Watermelon Bubblegum: 

Karpuzlu sakız aromalı bu ürün ise aslında bana çocukluk dönemlerimi hatırlattı. O şekerli sakızları çiğnemeye başladığımız ilk 5 dakikada verdiği tada benzer bir tadı var.

Peach Ice: 

Buzlu şeftali suyu, yani bir noktada neredeyse Lipton ice tea diyeceğim ama çay yok. İnsan o çay lezzetini arıyor mu derseniz evet bir çay tiryakisiyseniz arıyorsunuz ama bunun size sunduğu nefis şeftali tadını da alınca olmasa da olur dedirtiyor. İçilir mi gayet güzel içilir.

Energy: 

Klasik enerji içeceği tadı. Red Bull diye üstüne etiket bassalar kimse hayır demez. Enerji içiceğinin garip tadını seviyorsanız bu aroma tam size göre.

Cranberry Grape: 

Turna yemişi ile tatlandırılmış kırmızı üzüm olarak tariflenen bu tat ise bana çok yenilikçi geldi. Neymiş bu turna yemişi derseniz biraz kuş burnumsu, biraz tatlı ahududu kıvamında ama tatlı bir aroma. Kırmızı üzüm tadıyla birlikte başarılı bir lezzet olmuş.

Strawberry Banana: 

Muzlu çilek deyince zaten çok da konuşmaya gerek kalmıyor. İki tatlı ve kendine has aromasıyla klasikleşen bir tat. Bu uyumu tatlı yoğurtlardan tutun da mineralli içeceklere kadar bir çok farklı yiyecek içecekte görebiliyoruz. Bunun nedeni de birbirlerine çok yakışmaları.

Watermelon Ice: 

Buzlu karpuz, basit ama sulu ve tatlı hem de ferahlatıcı. Bilindik bir lezzet ve serinlik arayanlar için oldukça başarılı.

Strawberry Kiwi: 

Çilekli kivi aroması olarak tariflenen bu aromayı denerken kividen dolayı kuşkularım vardı. Ama hazır likitlerden alıştığımız o sası kivi aroması yok bunda. Bir iki saat daha beklese çürüyecek diye endişe edilecek kadar olgunlaşmış çilek tadıyla altın kivinin tatlı ve egzantirik buluşması.

Blue Razz Ice: 

Mavi ahududu ve buz kokteyli aromalı bu ürünü deneyenler oldukça beğenmiş. Mavi ahududu nedir kardeşim diyenlere ekşi tatlı ferah ve farklı diyebiliyorum sadece. Buz ferahlığı da eklenince püfür püfür olmuş.

Strawberry Mango: 

Çilek ve mango aromasını duyunca sonunda biri yapmış dedim kendi kendime. Mangonun gövdeli aroması çileğin tatlılığı ile birleşince yemede yanında yat bir güzellik olmuş Bitmesin diye beklediğim aromaların başında yer aldı.

Mango Peach: 

Şeftali ile tatlandırılmış mangoyu duyunca bundan da çok ümitlenmiştim. Haklı da çıktım. Bu mango her tatlı meyve ile çok güzel sonuçlar veriyor arkadaş. Bol tatlı ama mango ile güzel denge yakalayan güzel bir seçenek.

Tüm bu tatları sitemizden güvenle satın alabilirsiniz.

Aslında herkesin damak tadı ve aromayı algılama şekli farklı olabildiğinden kesinlikle şunu alın bunu için demek doğru değil. Fakat en azından bir fikir olması adına bu tip rehberler çok seçenek arasında kalan kişiler için yol gösterici olabiliyor. Bu listede daha önce de belirttiğim üzere hem yurtdışı forumlardan edinilen bilgiler hem de çevremde kullanan insanlar ile benim kişisel deneyimlerim üzerine yorumlarımı okudunuz. Sizler de kendi yorumlarınızı ve görüşlerinizi ekleyebilirsiniz.

Elf Bar puff bar ürünleri hakkında:

Elf Barlar, otomatik nefes aktivasyonuna sahip tek kullanımlık elektronik sigara kalemleridir. Yani bir basarak cihazın ateşleme yapmasını sağlamak yerine cihazdan bir nefes çektiğinizde ateşleme yaparlar. Bu basit işlem, yeni başlayanlar için uygun bir cihaz oldukları anlamına gelmekle birlikte sigaradan geçiş yapanlar için de benzer bir deneyim sunar. Elf Bar puff ürünlerinde, daha yumuşak bir boğaz vurumu sağlamak için salt likit kullanılıyor. Yeni nesilleriyle birlikte 5000 çekim ömrüne ulaşabiliyorlar. Bununla birlikte, bu ömür her bir nefesin uzunluğuna ve yoğunluğuna bağlı olacağından, çekim sayısının kullanıcıdan kullanıcıya değişeceğini unutmayın.

QUAQ Coil Teknolojisi:

Gelişmiş, saf lezzet sağlamak için Elf Bar, yüksek hassasiyetli QUAQ örgü tarzı coiller kullanır. Bu coiller, sıcaklık direncini ve likitin buharlaşma oranını artırmak için çevre dostu anti-bakteriyel dokunmamış lifler ve polimer gıda sınıfı liflerden imal edilmişlerdir.

Bu durum aroma notalarını geliştirmeye yardımcı olur ve normal elektronik sigaralar ile fark en çok tatlı, aromatik ve mixlenmiş aromalarda fark edilir. Kullanılan bu materyal ayrıca güç tüketimini azaltmak sağlarken aynı zamanda likitin verimli kullanımını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Bu da daha uzun ömürlü bir puff bar üretmeyi olanaklı hale getirir.

Elf Bar Çeşitleri

 

Elf Bar Sıkça sorulan Sorular:

Elf Bar tek kullanımlık ürünleri ne kadar dayanır?

Bu yeni nesil puff bar ürünleri, çoğu kullanıcıya 3-4 gün kullanım sağlayabilecek kadar likite sahiptir.

Elf Bar tek kullanımlık ürünlerinin nikotin seviyesi nedir?

Ülkemizde genel olarak 50mg nikotin düzeyinde satılmaktadır. Ayrıca 30mg seçenekleri de mevcuttur.

Tek kullanımlık Elf Bar’ı nasıl kullanırım?

Oldukça basit, cihazı ambalajından çıkarın, alt kısmındaki silikon contayı söküp atın ve direk ağzınıza götürüp güçlü bir nefes çekin.

Bir Elf Bar kaç sigaraya eşdeğerdir?

Bir 5000 çekim puff bar ürünü yaklaşık 100 normal sigara adedine eşdeğerdir.

Elf Bar’ımın orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?

Ürününüzün orijinal olup olmadığını kontrol etmek için Elf Bar web sitesini ziyaret edin ve Elf Bar’ınızdan gördüğünüz kimlik doğrulama kodunu girin.

Elf Bar Ömrünün bittiğini nasıl anlarım?

İçerisindeki likit bittiğinde Elf Bar’ınız ömrünün sonuna gelecektir. Bu durumda kuru puff çekmemeye dikkat edin. Ömrü bitmiştir.

Elf Bar duman veya yangın alarmlarını çalıştırıyor mu?

Çıkardıkları buhar genellikle duman veya yangın alarmlarını çalıştırmazlar. Ama siz yine de buhar bulutunuzu bir yangın alarmına doğru üflememeye çalışın.

Elf Bar hangi tür kullanıma uygundur?

Çoğu kullanıcı için bu cihazlar bir MTL yani sigara içimi tarzında kullanılmalıdır. Zaten yüksek nikotin de içerdiğinden en iyisi de budur.

Başka hangi Elf Bar ürünleri mevcut?

Şu an için sadece Puff Bar olarak mevcut. Ancak ilerleyen günlerde sitemizde yeniden doldurmak için Elf Bar Likit ürünleri de yer alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir