Elektronik Sigara ve Likit Rehberi

Likit Sıkça Sorulan Sorular – 2

likit sss

Likit Sıkça Sorulan Sorular – 2

Likitler ve likit kullanımı ile ilgili en çok sorulan sorulara kısa cevaplar içeren bu yazımızda sizin de merak ettiğiniz bir sorunun cevabı mutlaka vardır. Kullanıcıların özellikle google üzerinden aradıkları soruların yanıtlarına hep birlikte bakalım.

Likit Ne kadar sürede bozulur?

Likitler demlendikten sonra ortalama 2 yıl raf ömrüne sahiptirler. Ancak şişe açıldıktan sonra likit içerisindeki nikotinin hava ile teması artacağından bozulma süresi hızlanacaktır. Açılmış likitleri en fazla 1 ay içerisinde tüketmenizi öneriyoruz.

Likit nerede satılıyor?

Likitler genel olarak internet sitelerinde satılıyor. Bununla birlikte yerel olarak elden satış yapan likit bayileri de bulunuyor. Burada dikkat edilmesi gereken likitin kalitesi. Genel olarak likiti elden teslim almak isteyen kullanıcıları hedefleyen kalitesiz üretim likitler olduğunu unutmamak lazım.

Likit yerine ne kullanılabilir?

Likit yerine kullanılabilecek tek şey, likitin hammaddesi olan aromasız nase olabilir. Bu da esasen bir nevi aromasız likittir. Likit yerine su vb maddeler koymak önce cihazınızı sonra da sizi ciddi tehlikelere maruz bırakabilir.

30ml Likit ne kadar dayanır?

Kişisel kullanıma ve likit içeriğine bağlı olarak 30ml likit 3 ila 10 güne rasında dayanabilir. Yüksek nikotinli likitler ve pod cihazlarda kullanılan likitler daha uzun süre dayanırken, düşük nikotinli ve bol buharlı cihazlarda kullanılan likitler daha kısa süre dayanır.

Kendi likitimi nasıl yaparım?

Nbase ve aroma ile kendi likitinizi yapabilirsiz. Bunun için güvenilir bir aroma – base mağazasından aroma ve base alıp ikisini karıştırarak likit üretebilirsiniz. Doğru base ve doğru aroma seçimi ile doğru demleme teknikleri ürettiğiniz likitin içilebilir olmasını ve kalitesini belirleyecektir.

Günde kaç ml likit içilir?

Günlük olarak 2 ila 30ml likit tüketilebilmektedir. Bu yine likitin kullanıldığı cihaza, içerdiği nikotin oranına göre değişiklik göstermektedir.

Elektronik sigara çok içersek ne olur?

Fazla elektronik sigara içimi fazla nikotin alımına sebep olacaktır. Bunun ilk sonucu baş ağrısı ve susuzluk hissi ile birlikte boğaz ağrısı olabilir. Aşırı likit tüketimi sonucunda çok yüksek nikotin alımlarında hastaneye başvurulması gerekmektedir.

Elektronik sigara nerelerde içilmez?

Elektronik sigaralar da sigara içilmeyen yerlerde içilmemelidir. Kamuya açık binalar, havalimanları, marketler, restaurantlar, hastaneler vb. kapalı mekanlarda elektronik sigara kullanılmamalıdır.

Likit neden çabuk biter?

Likitin çabuk bitmesi öncelikle kullanılan cihazın buhar performansı ile orantılıdır. Bol buhar bol likit tüketimi anlamına gelmektedir. Ancak bir likit bol buhar üretmediği halde çabuk tükeniyor ise bunun altında yatan en önemli denen likitin VG içeriğinin düşük olması olabilir.

Likit yanar mı?

Normal koşullarda likit yanmaz. Ancak likit çok ısıtıldığında ve direk ateşe maruz bırakıldığında alev alabilir. Bunu denemekten kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Likit alırken nelere dikkat edilmeli?

Likit alırken öncelikle size uygun nikotin oranına sahip olup olmadığına, cihazınıza uygun VG/PG oranında olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor. Bunun dışında bir diğer önemli unsur da likitin imalatında kullanılan aromaların solunabilir ve yağ bazlı olmaması. Bu nedenle sadece güvenilir likit üreticilerinden likit almanızı tavsiye ediyoruz.

Likit neden yapılır?

Likit Bitkisel Gliserin (VG) Propilen Glikol (PG) Sıvı Nikotin (Nic) ve Aroma vericilerden üretilir.

Likit ne kadar doldurulmalı?

Likit cihazınızın tank kapasitesinin bir miktar altında doldurulmalıdır. Tankın üstünde hafif bir hava boşluğu bırakılması likit akması gibi bazı sorunların önüne geçecektir.

Kaç mg likit kullanmalıyım?

Sigara kullanma alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişen bu faktör kullandığınız cihaz ve likit türüne göre de değişmektedir. Genel olarak DL içimli bir cihazda günde bir paket sigara tüketen bir kullanıcı için 6-9mg nikotin önerilmektedir. Bu oran MTL kullanımında ise 18mg seviyesinde olmalıdır. Salt likitlerde ise 25mg -35mg uygun olacaktır.

Likit önemli mi?

Evet likit elektronik sigaranın en önemli bileşenidir. Kötü likit kullanıcı deneyimini kötü etkileyeceği gibi sizi elektronik sigaradan a soğutabilir. Pek çok kullanıcının kötü likitler nedeniyle elektronik sigarayı daha başlangıçta bıraktıkları bilinen bir gerçektir. Bu nedenle likit seçiminiz özen göstermeniz gerekmektedir.

Likit mi daha zararlı tütün mü?

Tütün kesinlikle en kötü likitten bile daha zararlıdır. İçeriklerinde bulunan maddelerin sayısı bile kıyaslandığında bu durum açıkça ortaya çıkmaktadır. Tütünde binlerce kimyasal madde bulunurken likitlerde bulunan maddelerin toplamı 6’yı geçmemektedir.

Likiti içersek ne olur?

Likit içilmesi durumunda doğrudan mideye nikotin alımı söz konusu olacaktır. Diğer içeriklerin mide yerinde çok ciddi sonuçları olmayacağı düşünülmekle birlikte nikotinin direk mide ile temasında ve direk vücuda çok fazla alımında ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir. Yüksek miktarda likit içilmesi durumunda mutlaka hastaneye müracaat edilmelidir.

Likit sarhoş eder mi?

Likitlerde alkol bulunmamaktadır. Ve alkol eklenmesi de tavsiye edilmemektedir. Likitlerde normal koşullarda sarhoş edecek herhangi bir madde yoktur ve sarhoş etmez. Likitlere başka maddeler eklenmesi de tavsiye edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir