Ice Lolly Salt Likit Bull’s

75,00
Bir çocukluk hatırası meybuzun klasikleşen tatlarından ahududulu buz tadını şişelere doldurup likit yaptık. Ice Lolly sizi serinletirken , tatlılık ve mayhoşluğa da boğacak :)

Island Man Salt Likit

75,00
En tatlı ve aromatik tropikal meyveleri bol şekerlemeyle bir araya getirdik ve bir şişeye sığdırdık. Tüm tatlılığı ve zengin aromasıyla Island Man efsanesi şimdi Salt Likit.

Exotico Salt Likit

75,00
Exotico Salt Likit, ananas ve hindistan cevizinin muhteşem uyumuyla sizi şaşırtırken tropikal meyvelerin lezzetiyle de tropikal bir meyve fırtınasına kapılacaksınız.

Baby Biscuit Salt Likit

75,00
Bull's VapedenBaby Biscuit salt likit, size çocukluğunuzdan hatırladığınız nefis bir lezzet sunuyor. Herkesin sevgilisi ve damaklarda yer eden efsane cici bebe keyfine hazır mısınız?

Purple Beach Salt Likit

75,00
Purple Beach tatlı ekşi nar, dragon fruit ve egzotik meyveler kokteyli tadında tazeleyici ve zengin aromalı salt likit. Her çektiğiniz buharda farklı bir lezzet patlaması sizi bekliyor.

Ice Tea Salt Likit

75,00
Bildiğiniz ve sevdiğiniz o meşhur tat. Klasikler arasına girmeye aday sevilen şeftali aromalı buzlu çay tadında Ice Tea salt likit. Bu serinletici ve tatlı lezzete doyum olmaz.

Supreme Salt Likit

75,00
Supreme vanilya aromasıyla zenginleştirilmiş Amerikan tütün harmanına eklenen nefis kurabiye aroması ve ortaya çıkan enfes içimli ve lezzetli salt likit. Son dönemin en sevilen tatlarından biri.

Asap Grape Salt Likit

75,00
Taze, sulu, tatlı ve olgun kara üzümlerden yapılan bol lezzetli ve aromatik üzüm suyuna eklenen iki küp buzla serinleticilik kazanan lezzet bombası Asap grape salt likit.

Garden Salt Likit

75,00
Bull's Vape Garden tatlı ve kıpkırmızı karpuz ile yaz meyvelerinin taze sıkılmış kokteyli. Ve biraz da buz efektiyle tatlı ve serinletici içecek tadında keyfinize keyif katacak yaz kombinasyonu.

Pear Berry Salt Likit

75,00
Bol tatlı bir deveci armudunu yeni toplanmış lezzetli ve kompleks orman meyveleriyle buluşturduk. Pear Berrry size cesur ve lezzet dolu bir deneyim yaşatacak.

Max Salt Likit

75,00
Taze bisküvi parçalarıyla bezenmiş bol kremalı muz ezmesi tadında Maksimum aroma veren salt likit. Adı gibi tadı da, lezzeti de, doyuruculuğu da maksimumda...

Melonica Salt Likit

75,00
Bull's vapeden tatlı mı tatlı sulu mu sulu nefis kavun çeşitleri ve kıpkırmızı bir karpuz ile yapılan tadına doyulmaz tazeleyici kokteyl tadında salt likit.

Double Apple Salt Likit

75,00
Double Apple size tam bir nargile keyfi yaşatacak. Bull's Vape farkıyla ekşi tatlı ve sulu lezzetleriyle iki elma arasına gizlenmiş hafif anason aromalı enfes salt likit.

Forest Salt Likit

75,00
Forest ahududu, böğürtlen, orman meyveleri, pamuk şeker ve buz efektli ferahlatıcı salt likit. Ağzınız tatlanırken nefsiniz açılacak, meyveye doyacaksınız..

Tropicana Salt Likit

75,00
Bull's Vape Tropicana. Egzotik ve yoğun aromalı tatlı meyveler, karpuz ve berry familyasından meyvelerle bezenmiş salt likit. Bol meyveli, tatlı ve tazeleyici bir meyve kokteyli.

Flip Flop Salt Likit

75,00
Plajda uzanıp güneşin ve denizin tadını çıkarırken içinizi serinletecek bir lezzet. Bull's Flip Flop portakal, limon, lychee ve buz aromalı kokteyl tadında salt likit.

Salt Likit Nedir?

Başlangıçta pod modlar için üretilmiş özel likitlerdir. Zaman içerisinde yumuşak içimi ve nikotinin hızla kana karışması sebebiyle diğer elektronik sigara cihazlarında da tercih edilmeye başlanmıştır. Nikotin tuzu tabir edilen kristallerin PG içerisinde eritilmesi yoluyla sıvılaştırılan nikotinlerin bu ürünlerde kullanılmasından dolayı Salt denilmektedir. Yüksek aroma ve yüksek nikotinli olmalarıyla bilinirler.

Salt Likit Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigaraya kullanmaya başladığımızdan beri veya başlamaya karar verdiğimizden beri duyduğumuz bir sürü yeni terim var. Likit, vape, ohm, watt, nikotin, MTL, DL, pod, mod atomizer ve daha bir sürü yeni terim. Bunların içine bir de malumunuz Salt likit eklendi ki bir süredir piyasada olmasına rağmen kullanıcıların çoğu ne olduğunun nasıl kullanılması gerektiğinin farkında değil ya da bilmiyor. Bu rehber umarım buna bir nebze çare olur.

Nikotin Tuzu Nedir?

Nikotin tuzunu açıklamak için aslında olaya oldukça teknik veya daha doğrusu bilimsel bakmamız gerekiyor. Fakat basitçe anlatmaya çalışırsak, tütün yapraklarında doğal olarak oluşan nikotin tuzları vardır. Normalde sıvı olan nikotin, tütün yaprağının kendisine bağlandığında organik bileşiklerin kimyasal olarak değişimiyle ortaya çıkar. Nikotin tuzu yapraktan çıkarılandan daha saf versiyondur. Yani yaprak üzerinde kendiliğinden tuz şeklinde oluşur. Bunlar da Chemnovatic gibi fabrikalarda sıvı hale getirilir. Bunlar toplandıktan sonra bir çeşit asit eklenir. Benzoik asit en çok tercih edilen olmakla birlikte Salisik asit de ekleniyor. Kendilerince artı ve eksileri var o ayrı ve detaylı bir konu. Salt B ise benzoik, Salt S ise salisik asit eklenmiş demektir. Bu eklenme nikotinin pH’ını düşürür, emilmesini kolaylaştırır ve ayrıca elektronik sigara kullananların daha düşük bir sıcaklıkta bile nikotin etkisini almasını sağlar.

Salt Likiti Kimler Kullanıyor?

Salt likiti en çok tütün sigarası içmekten yeni vazgeçmiş ve tütünlüye benzer bir deneyim yakalamak isteyen elektronik sigara kullanıcıları tercih etmekte. Nikotin tuzu, tütün sigaralarında bulunan nikotin türüdür aslında. Bu yüzden kullanıcılar salt likit kullanmayı son derece tatmin edici bulmaktadır. Ayrıca, freebase yüksek nikotinli likitlerden daha az sert olduğundan daha az miktarda kullanarak daha çok nikotin ihtiyacı giderilmesini de sağlar.

Salt Likit Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu?

Salt likitler, görece daha pürüzsüz tatta olmalarına rağmen, çok daha yüksek nikotin içerebiliyor, bu nedenle boğazı zorlamayarak tahriş etmemekte. Klasik nikotinli likitlerinden daha az sertlikte ve vurumda. Amerika, İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde kullanımı oldukça yaygınlaştı ve bizde de giderek daha popüler oldu. Ancak ülkemizdeki sorunların başında gerçek salt likite ulaşmanın zorluğu ve kullanıcıların da salt likit denilince aslında salt likit olmayanlara alışmış olmaları geliyor. Bu ne demek derseniz ülkemizdeki kullanıcıların çoğu, yerli üreticilerden ucuz salt likit istedi. Ancak salt nikotin fiyatına bakılınca bu mümkün değildi. Burada bazı uyanıklar yüksek nikotinli normal likitleri salt etiketi ile sattı. Bu o kadar çok oldu ki kullanıcılar bu ürünlerden boğaz vurumu beklemeye başladı. Oysa gerçek salt likitin olayı zaten vurumun çok az olmasıydı. Bu nedenle çoğu gerçek salt likit üreticisi piyasada tutunamadı.

Elektronik Sigaralarda Salt Nikotin Kullanımı Güvenli mi?

Bu çokça sorulan sorulardan biriydi ancak artık kimse de umursamıyor. Zaten herhangi bir şekilde güvensiz olduğunu gösterecek hiçbir çalışma da yok. Elektronik sigaranın kendisi, nikotin içeriği ve likitlerin, tütün sigaralarından en az yüzde doksan beş daha az zarar verme olasılığı olduğu artık kabul görmüş bir gerçek. Bir dönem ortaya atılan bir haberde, salt likitlerin buharında benzen bulunduğu söylendi. Fakat daha sonra yapılan çok sayıda test bunun doğru olmadığı sonucuna vardı. Muhtemelen haber yapılan ilk test ya kasıtlı olarak hatalı sonuç verdirilmişti ya da hatalı yapılmıştı. Ayarında ve kararında kullanıldığında bir soruna yol açmayacakları aşikar.

Salt Likit Kullanmanın Avantajları

  • Yüksek nikotin oranlarında bile düşük vurum verdiğinden rahatsız etmez.
  • Hızlı bir şekilde kana karıştığından nikotin ihtiyacını hızlı karşılar. Sigarayı yeni bırakanlar için büyük avantaj sağlar.
  • Çok nikotin içerebildiğinden daha az likit tüketimine uygundur.
  • Yüksek nikotin oranlarında acılık vermez.
  • Yüksek PG kullanımına uygun olduğundan podlar için avantaj sağlar.
  • Bu likitler elektronik sigara kullananların daha az likit tüketerek daha fazla nikotinin keyfini çıkarmasını sağlar.

Salt Likit Kullanmanın Dezavantajları

  • Doğru kullanılmaz ise fazla nikotin alımına sebep olur.
  • Likit yapımında daha fazla aroma ister.
  • Vurum olmadığından bazı kişilerde doyum vermeyebilir.
  • Yüksek PG nedeniyle alerjen olabilir.

Salt Likit ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Salt Likit Zararlı mı?

Normal likitler ile genel olarak aynı seviyede zararlıdır ancak sigaraya oranla çok daha az zararlıdır. Bu ürünleri tüketim şeklimiz önemlidir. Freebase tabir edilen likitleri gün boyu kısa aralıklarla kullanabiliriz. Ancak salt ürünleri kullandığımızda iki içim arasındaki süreyi uzun tutmalı ve içim süresini de kısa tutmalıyız. Zincirleme çekim yapmaktan da kaçınmalıyız. Sigara içim şeklimizi taklit etmek en doğru sonucu verecektir.

Salt Likitlerin İçinde Ne Var?

Tıpkı freebase ürünlerde olduğu gibi, Bitkisel Gliserin VG, Propilen Glikol PG, Aromalar ve nikotin tuzundan elde edilen sıvı nikotin bulunmaktadır.  Normal likitlere göre PG ve aroma oranları genellikle daha yüksektir.

Salt Likit Kaç MG olmalı?

MG oranı likitin içerisindeki nikotin miktarını göstermektedir. Burada belirleyi olan sizin nikotin ihtiyacınızdır. Kabaca bir paket ve altında bir sigara bağımlılığınız var ise 20-30Mg sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Günde bir paketten fazla ve sert sigaralar içiyor iseniz 35-50Mg sizin için doğru seçim olabilir. 

Salt Likit Baş Ağrısı Yapar mı?

Aslında tüm likitler bunu yapabilir. Bu ağrının sebebi yüksek nikotin alımıdır. Salt ürünlerde bunun daha sık yaşanmasının en temel nedeni içerisinde kullanılan tuz bazlı nikotinin size kendisini hissettirmeden kanınıza karışmasıdır. Eğer elektronik sigara kullanımından sonra bir baş ağrısı yaşıyor iseniz nikotin miktarınızı ve/veya kullanım miktarınızı düşürün.

Salt Likit Nikotin Oranları Neden Yüksek?

Bu ürünlerde kullanılan nikotinin boğaz vurumu ve hissiyatı düşük ve etkisi hızlı olduğundan içim esnasında sizi rahatsız etmez. Bu nedenle de daha yüksek nikotin oranları kullanılabilmektedir. Buradaki amaç daha az likit tüketerek nikotin ihtiyacının karşılanmasıdır. İhtiyacınızın üzerinde tüketim yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Cihazım Salt Likite Uygun mu?

Elinizdeki elektronik sigara cihazı eğer bir pot mod ise kullanabilirsiniz. MTL tarzı bir atomizeriniz veya cihazınız var ise yine kullanmanızda bir sakınca yoktur. Ancak DL tarzı bir klasik elektronik sigaranız varsa düşük nikotinli de olsa Salt ürün kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. 

Salt Likitlerde Tuz Tadı mı var?

Hayır :) Salt ürünlerin adı içerisindeki nikotinin kaynağından gelmektedir. Tuzlu bir tat veya tuz içermezler. Bu muhtemelen ingilizceden direk çeviri yapan birinin uydurmasıdır.

Salt Likiti Ne Kadar Süre Saklayabilirim?

Sitemizde yer alan ürünler taze ürünlerdir. Bu nedenle kapağı açılmadığı ve doğru koşullarda saklandığında en az 1 yıl en fazla 2 yıl süreyle saklayabilirsiniz. Kapağı açılmış ürünleri ise kısa sürede tüketmenizi öneriyoruz. Hava alan ürünlerin 1 ay içerisinde tüketilmesi doğru olacaktır.

Salt Likiti Nerede Saklamalıyım?

Diğer likit ürünlerinde olduğu gibi bu ürünleri de çok uzun süre kullanmayacaksanız (örneğin 1 yıl) buzdolabının sebzelik kısmında saklayabilir kullanamdan önce bir gün oda sıcaklığında bekletebilirsiniz. Diğer durumlarda ise güneş ışığından uzakta ve standart oda sıcaklığında herhangi bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

Salt likitin Bozulduğunu Nasıl Anlarım?

İlk bakmanız gereken rengidir. Rengi ilk aldığınız zamana göre çok koyulaşmış ise veya renk parlaklığını yitirmiş ise likitiniz bozulmuş ya da bozulmak üzeredir. Bunun dışında tadına baktığınızda acımsı bir tat alıyor iseniz bu ürünü kullanmayınız. Güneş ışığı ve hava teması likitin ömrünü en hızlı tüketen etkenlerdir.

Sub-Ohm DL çekim yapabilir miyim?

Yüksek nikotinlileri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Salt likitler, daha yüksek nikotin konsantrasyonu nedeniyle güçlü buhar veren ciharlarda çok fazla nikotin alımına sebep olur. Bu yüksek nikotin alımı baş ağrılarına, kalp sorunlarına ve hatta kalp krizine bile yol açabilir. Son dönemde düşük nikotinli Salt Likitler olsa da sürekli kullanım alışkanlığı olan tabiri caizse emzik gibi esigara kullanan kişiler salt nikotinden uzak durmalıdır.

Sitenizde Satılan Salt Likitler Orijinal mi?

Evet, sitemizde satılan tüm ürünlerde olduğu gibi salt ürünlerimiz de markalarının orijinal ürünleridir.

Özet

Öncelikle gerçek salt ürünler için konuştuğumuzu belirtelim. Eğer gerçek bir salt likit kullanıyorsak öncelikle günlük likit tüketimini sınırlandırmak gerekiyor. Günde bir paket sigara içer gibi düşünün. Her dakika sigara ağzınızda olmaz. Tam da bunun gibi bu tip likitleri kullanırken de aralar verilmeli ve bu aralar en az 30 dakika olmalı. Bence 1 saat daha iyidir tabi. Bunu canınızın sigara istemesi gibi de düşünebilirsiniz. İşte bu zaman geldiğinde de üst üste çekimler yapmayın. Sigarayı körükler gibi kor haline getirir gibi değil de keyifle yavaş yavaş içer gibi salt likit de tüketin. Bu süreyi de çok uzatmayın. Bir dal bilemediniz iki dal sigara içecek kadar süre elektronik sigaranızı kullanıp kenara bırakın. Bu şekilde kullanımda bu likitler evet iyidir. Ama bunu yapamayacaksanız lütfen normal likitlere yönelin. Hem daha ucuz hem daha sağlıklı olacaktır.
Shopping cart
Sign in

No account yet?